szkola z misja duze

Szanowni Państwo,

W związku z dotychczasowym fiaskiem rokowań pomiędzy nauczycielskimi związkami zawodowymi a rządem państwa polskiego informuję, że – w oparciu o wyniki referendum strajkowego – akcja protestacyjna w formie bezterminowego strajku w Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu rozpocznie się w zaplanowanym terminie, tj. 8 kwietnia 2019 r.

W związku z ustawowym obowiązkiem dyrektora szkoły zagwarantowania bezpieczeństwa dzieciom przebywającym w szkole informuję, że – w powyższej, absolutnie wyjątkowej sytuacji, która nie jest w jakikolwiek sposób opisana w regulacjach prawa oświatowego – nie będę w stanie zorganizować ww. terminie zarówno zajęć dydaktyczno – wychowawczych, jak i opiekuńczych.

Dlatego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o zapewnienie opieki swoim dzieciom.

O rozwoju sytuacji będę Państwa na bieżąco informował (m. in. o tym, czy – w przypadku trwania strajku w kolejnych dniach – pojawi się możliwość organizacji zajęć opiekuńczych).

W związku z powyższym proszę o monitorowanie wiadomości umieszczanych w dzienniku elektronicznym lub na stronie internetowej Szkoły.

Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość w tej niezwykle trudnej sytuacji.

Przemysław Dubaniowski
dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50